Kolektor wydechowy.

Aby haki warszawa powodowały możliwie małe straty na mocy silnika, muszą zapewnić w miarę swobodny przelot spalin, które w pierwszej kolejności natrafiają na kolektor wydechowy.

Kolektor wydechowy występuje jako pierwszy element układu wydechowego, przymocowany jest bezpośrednio do bloku silnika i jest elementem odpowiedzialnym za zbieranie gazów spalinowych z kilku sąsiadujących ze sobą cylindrów silnika. Fabrycznie montowane kolektory wydechowe ze względów ekonomicznych wykonane są najczęściej z żeliwa i posiadają stosunkowo krótkie przewody, które wcześnie się łączą w jedną rurę.

Zaczynając modyfikacje układu wydechowego powinniśmy zdać sobie sprawę z podstawowej zasady: Im bliżej silnika, tym większego znaczenia nabiera budowa danego elementu układu wydechowego. Zgodnie z tą zasadą największe efekty uzyskamy wymieniając kolektor wydechowy, którego budowa i jakość wykonania działają często ze szkodą dla osiągów silnika. Wymiana tej części układu wydechowego może wiązać się ze sporym przyrostem mocy, zwłaszcza w górnym zakresie obrotów. Typowy, sportowy kolektor do silnika 4 cylindrowego ma budowę 4-1, przy zachowaniu równych i odpowiednio długich kanałów

W samochodach 4-cylindrowych kolektory wydechowe zbudowane są według dwóch podstawowych schematów: 4-2-1 oraz 4-1. Kolektor 4-2-1 łączy oddzielnie cylindry pierwszy i czwarty oraz drugi i trzeci 1-4 i 2-3. Są to cylindry współbieżne, w których wydech następuje co 360 st.

Bezpośrednio w kolektorze wylotowym lub w przewodzie odprowadzającym gazy spalinowe z turbiny umieszczona może byś sonda lambda, której zadaniem jest badanie składu spalin. Na podstawie wskazań sondy lambda mikroprocesor steruje dawką paliwa w taki sposób aby skład spalin był jak najbardziej zbliżony do optymalnego.

Profesjonalna koszykówka poznań dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła mińsk mazowiecki do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tłumiki piastów do twojego samochodu.

Skuteczne pozycjonowanie stron chorzów dla Twojej firmy.

Usługa spawanie światłowodów kraków dla przemysłu.